KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12577397

nr 1257 7397

Fanny Brate

(1861-1940), Sverige

Oljemålning, (Ekbom), efter akvarell av Wallander, 1880. Olja på duk, 12,5x15,5

Fanny Brate, född Ekbom i Stockholm 1861, död där 1940, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 27 maj 2019
kl 20:49:39

Fanny Brate

Läs mer om Fanny Brate