KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12577397
*
nr 1257 7397
Fanny Brate
(1861-1940), Sverige
Oljemålning, (Ekbom), efter akvarell av Wallander, 1880. Olja på duk, 12,5x15,5
Fanny Brate, född Ekbom i Stockholm 1861, död där 1940, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 maj 2019
kl 20:49:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 11:27:03
1
700 kr
24/5 14:50:50
2
1.000 kr
24/5 21:35:25
3
1.000 kr
24/5 21:35:25
2
1.000 kr (Budbetjänt)
24/5 21:36:06
3
1.200 kr
25/5 09:48:19
1
1.200 kr
25/5 09:48:19
3
1.200 kr (Budbetjänt)
27/5 20:44:39
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Fanny Brate
Fanny Brate, född Ekbom i Stockholm 1861, död där 1940, svensk målare.
Läs mer om Fanny Brate
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell av wallander ekbom fanny brate olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Fanny Brate
Fanny Brate, född Ekbom i Stockholm 1861, död där 1940, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Fanny Brate
nr 1257 7397
Fanny Brate
(1861-1940), Sverige
Oljemålning, (Ekbom), efter akvarell av Wallander, 1880. Olja på duk, 12,5x15,5
Fanny Brate, född Ekbom i Stockholm 1861, död där 1940, svensk målare.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 maj 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/5 11:27:03 | 1 | 700 kr |
| 24/5 14:50:50 | 2 | 1.000 kr |
| 24/5 21:35:25 | 3 | 1.000 kr |
| 24/5 21:35:25 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 24/5 21:36:06 | 3 | 1.200 kr |
| 25/5 09:48:19 | 1 | 1.200 kr |
| 25/5 09:48:19 | 3 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 27/5 20:44:39 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Fanny Brate
Fanny Brate, född Ekbom i Stockholm 1861, död där 1940, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Fanny Brate
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell av wallander ekbom fanny brate olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



